Niepubliczne Szkoły na Helenówku

Szkoły Stowarzyszenia na Rzecz Aktywizacji Zawodowej i Pomocy Młodzieży

Joomla 1.7 NivoSlider developed by NewJoomlaTemplates in collaboration with best web hosting reviews and ratings.

 

 

 

Aktualności

Erasmus+ czyli praktyka za granicą

Erasmus + czyli praktyki za granicą
Informujemy obecnych i przyszłych uczniów naszych szkół, iż otrzymaliśmy akredytację z programu ERASMUS+. Przyznanie Akredytacji umożliwia korzystanie z ułatwionej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów w latach 2021-2027. Przypominamy, że w ramach Erasmus+ odbywają się praktyki zagraniczne, w których od lat uczestniczą uczniowie naszych szkół.

Rekrutacja 2021/22

Ósmoklasisto!! Ta informacja jest dla Ciebie!
Jeśli interesujesz się motoryzacją, chciałbyś pracować w zakładzie lakierniczym i zajmować się renowacją samochodów to zapraszamy Cię do Branżowej Szkoły I stopnia, która zostanie objęta patronatem firmy ALUCROM (polsko-szwedzka firma, specjalizująca się w nakładaniu najbardziej zaawansowanych powłok antykorozyjnych i lakierniczych. Firma zajmuje się malowaniem na mokro, lakierowaniem proszkowym, malowaniem katoforetycznym, śrutowaniem, fosforowaniem i oxilanowaniem. Z usług firmy ALUCROM korzystają przedsiębiorstwa z branży automotive, producenci pojazdów szynowych, maszyn budowlanych, rolniczych, przemysł elektromechaniczny, producenci autobusów i naczep).
Zapisz się już dziś!!! Nie czekaj!! Ilość miejsc w klasie patronackiej ograniczona!!

Płatne staże

Płatne staże dla naszych uczniów
Uczniowie naszych szkół w ramach realizowanego ze środków unijnych w okresie od czerwca do końca sierpnia br. odbyli płatne staże u pracodawców. Łącznie ze wsparcia skorzystało 21 osób, w tym 16 dziewcząt i 5 chłopców. Odbyli oni miesięczne praktyki w następujących zawodach: fryzjer, mechanik, hotelarz, kucharz, sprzedawca, informatyk.
W tym roku szkolnym w ramach projektu czekają nas jeszcze dwa kursy: grafika komputerowa oraz profesjonalny pracownik w obiekcie noclegowym. Rekrutacja trwa do końca września.

Mobilny uczeń w Hiszpanii

Mobilny uczeń w Hiszpanii
W ramach projektu finansowanego ze środków unijnych "Mobilny uczeń w Hiszpanii" kolejna grupa 15 uczniów przygotowuje się do wyjazdu na dwutygodniowe praktyki w słonecznej Walencji. Tym razem szkołę reprezentować będą przedstawiciele następujących branż: informatyka, logistyka, mechanicy, fryzjerzy, hotelarstwo i gastronomia, którzy już w listopadzie wyjadą na staż.

Tydzień Kultury Języka

W ramach XVII Tygodnia Kultury Języka w województwie świętokrzyskim, w naszej szkole odbyły się zajęcia, które miały na celu propagowanie kultury języka w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie pisali dyktando, rozwiązywali językowe łamigłówki i grali w kalambury. Został również przeprowadzony konkurs recytatorski pod hasłem "Kobieta w poezji". Najciekawsze interpretacje poetyckie zaprezentowały Daria Vovchenko, Karolina Wójcik oraz Hanna Chemikos. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wrażenia estetyczne oraz wzruszenie wywołane recytacjami.
Gratulujemy!
A wszystko po to, by kształtować estetykę i formy wypowiedzi w sytuacjach codziennych i publicznych.

Zapraszamy na dzień otwarty szkoły

Dzień Otwarty Szkoły
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych ofertą szkoły, a szczególnie uczniów klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej, na Dni Otwarte Naszej Szkoły, 16 maja 2019 w godzinach od 10.00 do 14.00.
W programie: pokaz barmański, degustacja potraw, występ szkolnego kabaretu, stylizacja fryzur, prezentacja kierunków kształcenia i wiele innych atrakcji. Zapraszamy!!

Studniówka 2018/2019

Studniówka 2019
Już w sobotę wielkie wydarzenie w naszej szkole!
Studniówkowy Bal, na którym będą bawić się przyszli absolwenci odbędzie się 12 stycznia o godz. 19.00 w Hotelu Kameralnym w Kielcach.
Życzymy szampańskiej zabawy i czekamy na relacje.

O nas

 

Firma

 

  • Stowarzyszenie
  • Regulaminy i statuty
  • RODO

 

 


 

Odwiedź też strony powyżej.